• 29/06-09/07/2015
  • 17/06-25/07/2015
  • 12/07-18/07/2015
  • dohráno
  • dohráno
  • dohráno
  • dohráno
  • Revizor
  • Don Juan

Odpolední program Divadelního léta

JK

13 Červen 2013

Stejně jako v loňském roce, i letos bychom rádi využili náš hrací prostor i během dne. Připravili jsme proto odpolední program, který je určen i našim mladším divákům. A na co se vlastně můžete těšit? je toho spousta, jistě si vyberete v následujícím přehledu.

 

1.7.;  15 - 17 hodin; Sportovní šerm Lokomotiva, Historický šerm Balteus, Krvavý regiment

Oddíl sportovního šermu představí sportovní zbraně s možností aktivní účasti jak dětí, tak i dospělých. Krvavý regiment předvede střelbu včetně nabíjení a ukázky pořadového cvičení. Vrcholem programu pak bude představení SHŠ Balteus.

 

2.7.; 15 - 17 hodin; Divadlo Půlnebí; Doktor Faust

Klasická Faustiáda, ve které má Faust namále a vy se dozvíte, jak to s ním dopadne. Dostane Mefistofeles jeho duši, anebo dojde Faust ke štěstí? To vše uvidíte v původní loutkové hře bez loutek, pro děti i dospělé.

 

3.7.; Taneční soubor Gloria; Italské renesanční tance dle Césare Negriho

Taneční část skupiny historického šermu Gloria se věnuje tanci jak scénickému, tak i dochovanému. Pro vás si připravila přehlídku dobových tanců s možností si ty nejjednodušší vyzkoušet. Tanečnice uvidíte v dobových, renesančních kostýmech.

 

8.7.; 15 - 17 hodin; Aikido Plzeň; Exhibice a otevřený trénink oddílu Aikido Plzeň

Aikido je mladé japonské bojové umění vytvořené počátkem minulého století. Vy se o něm nyní budete moci dozvědět více. Shlédnete výstup profesionálů a pod jejich dohledem si budete moci tento bojový sport i vyzkoušet.

 

9.7.; 15 - 17 hodin; Animánie; Jak se dělá film

Co umí mušketýři na jevišti, uvidíte v představení, ale co všechno by mohli dokázat, když se necháme unést fantazií, vyzkoušíme díky kouzlům, které jsou možné pouze v  animovaném filmu. Přijďte si vyzkoušet, jak se takový animovaný film dělá.

 

10.7.; 15 - 17 hodin; Hudební seskupení Růže v trní; Den s poezií trochu jinak

Kulturně - vzdělávací kapela, jejíž repertoár se skládá především ze zhudebněné poezie 19.-20. století. Těšit se můžete na kapelu Růže v trní, autorské písničky jejich kytaristy M.W.Sedláčka, přednášení poezie a hudebních pohádek pro děti.

 

11.7.; 15 - 17 hodin; Stepařské studio Step by Step; Nebojte se stepu

Klapot stepařských bot vás jistě nenechá chladnými, proto věříme, že vás potěší zjištění, že stepařské studio Step by Step si pro vás kromě vlastních vystoupení připravilo i jednoduché workshopy pro všechny věkové kategorie.

 

15.7.; 15 - 17 hodin; Autobus linka 2015; Výtvarné dílny pro děti i dospělé + Koncert /nejen/ pro bicí soupravu s vetší než malou dávkou překvapení

Těšit se můžete na výrobu masek a loutek. Dále se Vám předsatví Miloš Dvořáček, který využívá velmi bohatý instrumentář. Zásadní součástí jeho koncertů jsou i performance v nichž rozeznívá a proměnuje v skutečněznějící hudební nástroje téměř jakýkoli předmět. 

 

16.7.; Hudební skupina Gutta; Zpátky v čase s Guttou

Přeneste se s námi do středověké Plzně a užijte si dobové kostýmy, vznešené chorály a staré lidové i pijácké písně. Vyzkoušíte si brnkání na trumšajt, drnkání na citeru, pískání na píšťalu s měchuřinou i přehmatávání akordů na nejzamilovanějším nástroji oné doby - loutny.

 

17.7.; 15 - 17 hodin; Taneční soubor Equet; Tanec ve stylu Šakalích let

Taneční vystoupení na hudbu z filmu Šakalí léta, aneb „Chcete rock´n´roll?“, propojené s tanečním workshopem. Ukážeme vám základy rock´n´rollových tanečních prvků a zasvětíme do atmosféry ulice v rytmu Šakalích let.

 

Jistě si vyberete!