• 29/06-09/07/2015
  • 17/06-25/07/2015
  • 12/07-18/07/2015
  • dohráno
  • dohráno
  • dohráno
  • dohráno
  • Revizor
  • Don Juan

3.TZ_Premiéra se blíží

KK

07 Červenec 2015

 

 

3.TZ vydaná 24. června 2015_Pes baskervillský se usídlí pod plzeňským nebem ke stažení zde.

 

2.TZ_Sherlockem Holmes bude Pavel Batěk

07 Červenec 2015

 

 

2.TZ vydaná 10. dubna 2015_Pavel Batěk si na Divadelním létě zahraje Sherlocka Holmese ke stažení zde.

 

1.TZ_Divadelního léto připravuje detektivní komedii

KK

07 Červenec 2015

 

 

1. TZ vydaná 20. března 2015_ Divadelního léto připravuje detektivní komedii Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! ke stažení zde.

 

7.TZ_Letošní ročník Divadelního léta zhlédlo nejvíce diváků v sedmileté historii festivalu

KK

20 Červenec 2014

 

Tisková zpráva z 20. 7. ke stažení: Letošní ročník Divadelního léta zhlédlo nejvíce diváků v sedmileté historii festivalu a řada dalších pak i v  kinosálech po celé ČR

6.TZ_Na náměstí se vrací mušketýři s úplnou novinkou

KK

14 Červenec 2014

 

Tisková zpráva z 8. 7. 2014 ke stažení: Na náměstí se vrací Tři mušketýři, letos s úplnou novinkou - přenosem do českých kin

5.TZ_Lhářem začíná Divadelní léto

KK

14 Červenec 2014

 

Tisková zpráva z 27. 6. 2014 ke stažení: Lhář odstartuje v neděli 7. ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem

4.TZ_Přímý přenos Tří mušketýrů

KK

14 Červenec 2014

 

Tisková zpráva z 12. 6. 2014 ke stažení: Divadelní léto poprvé živě přenese  představení pod širým nebem do kin v ČR

1.TZ_7. ročník Divadelního léta chystá Goldoniho komedii Lhář

KK

27 Březen 2014

 

Tisková zpráva z 27. 3. 2014 ke stažení: 7. ročník Divadelního léta chystá Goldoniho komedii Lhář

2.TZ_Roman Zach se představí jako Lhář

KK

09 Duben 2014

 

Tisková zpráva z 9. 4. 2014 ke stažení: Roman Zach se představí jako Lhář

Odpolední program na scéně a OK OK

JK

28 Červen 2013

 

Stejně jako v loňském roce je pro návštěvníky připraven, mimo hlavního, i odpolední program. Tiskovou zprávu obsahující i jeho kompletní rozpis naleznete ZDE.

 

Divadelní léto

JK

28 Červen 2013

 

Tři mušketýři a V nouzi poznáš přítele v rámci šestého ročníku Divadelního léta pod plzeňským nebem. Tisková zpráva k festivalu ZDE.

 

Divadelní léto opět na náměstí!

JK

11 Duben 2013

 

Tým Divadelního léta pod plzeňským nebem v plném nasazení chystá již šestý ročník tohoto letního festivalu. Těšit se můžete na inscenaci Tři mušketýři, která oživí náměstí Republiky v Plzni a přivede opět vynikající herce. Více informací naleznete v první tiskové zprávě ZDE.

 

Off program Divadelního léta

25 Červen 2012

 

Občanské sdružení PaNaMo již několik let pomáhá v programu OPEN ART především mladým lidem se aktivně zapojit do příprav a vytváření uměleckého díla. Letos porvé byl, právě členy programu OPEN ART, připraven odpolední program, který využívá hrací místo i během dne a nabízí zábavu a vyžití především rodinám s dětmi. Program nabídne dětská představení, taneční, pěvecká, žonglérská, šermířská a jiná vystoupení a workshopy. Jeho úplné znění je v samostatné záložce ,,Odpolední program" na homepage webu Divadelního léta. Tisková zpráva k odpolednímu programu je k využití ZDE

 

Zkoušení je v plném proudu

JK

29 Květen 2012

 

Tým herců Divadelního léta pod plzeňským nebem pod vedením režiséra Viléma Dubničky již intenzivně zkouší hru V nouzi poznáš přítele, která bude uvedena 2. července 2012 na zahradě Měšťanské besedy v české premiéře. Nezahálí ani technika. Kostýmy jsou již ve výrobě, stejně jako scéna, která bude opět respektovat místo a bude využívat jeho potenciál. Držte nám palce a těšte se na další báječné léto pod plzeňským nebem. K využití přikládáme letošní druhou tiskovou zprávu k obsazení premiérové inscenace. Tisková zpráva je ke stažení ZDE.

 

Divadelní léto popáté

JK

02 Květen 2012

 

Dne 2. května proběhla v budově radnice města Plzně tisková konference k pátému ročníku Divadelního léta pod plzeňským nebem. Za účasti uměleckého vedoucího a režiséra Viléma Dubničky, ředitelky festivalu Marcely Mašínové, herečky Renáty Visnerové a Ivana Jáchima jednatele Dominik centra s.r.o. byla představena nová inscenace V nouzi poznáš přítele, jejímž autorem je Jean Rets Comme Dieu. 2. července bude hra uvedena v české premiéře. Pro tuto inscenaci byl vybrán prostor na zahradě Měšťanské besedy v Plzni. Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.

V případě zájmu Vám materiály a fotografie zašleme e-mailem, případně Vám sdělíme další podrobnosti. Rádi Vám zajistíme rozhovory s herci a organizátory festivalu. V případě zájmu o press vstupenky, nebo pokud budete mít jiné speciální požadavky, nás neváhejte kontaktovat.

Tisková zpráva ke stažení: ZDE

Tiskový servis: Jáchym Klimko; +420774091217; Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

5.tisková zpráva

Daniela Vítová

26 Červenec 2011

 

Divadelní léto letos navštívilo 6 000 diváků

V neděli 24. července skončil derniérou hry Král jelenem 4. ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem. Na dvě venkovní scény v centru Plzně, za hotel Courtyard by Marriott Plzeň a před Západočeské muzeum, přišlo na pět a půl tisíce diváků.

Více

4.tisková zpráva

Daniela Vítová

13 Červenec 2011

 

V Králi jelenem si letos zahrají Kamila Kikinčuková a Jana Zenáhlíková

Dvě nové alternace a jedno překvapení v nejoblíbenější scéně nabídnou reprízy loňské úspěšné inscenace Král jelenem, které se odehrají od 19. do 24. července před Západočeským muzeem v Plzni.

„Herečky Kristýna Hlaváčková a Marika Procházková se k nám letos nemohly připojit," vysvětluje režisér Krále jelenem Vilém Dubnička, „v roli Angely se proto představí Kamila Kikinčuková, která se tak setká na jevišti se svým otcem Pavlem Kikinčukem. Jako Clarice vystoupí Jana Zenáhlíková - ta s námi letos účinkuje i v Marné lásky snaze. Pro diváky, kteří už představení viděli vloni, jsme připravili malé překvapení ve scéně ‚lov na medvěda', které bych nerad prozradil předem."

Více

3.tisková zpráva

Daniela Vítová

28 Červen 2011

 

V pátek 1. 7. se v premiéře představí Shakespearova komedie Marná lásky snaha

Inscenaci umístil tým projektu Divadelní léto pod plzeňským nebem do zcela nového prostoru v historickém centru města – na zadní dvůr hotelu Courtyard by Marriott.

S výjimkou soboty 2. 7. se zde bude hrát každý večer až do 15. července, při nepříznivém počasí jsou pro diváky připraveny teplé deky a také pláštěnky. Pro mimořádné případy, kdy by představení nebylo možné uskutečnit, mají organizátoři v zásobě náhradní termín.

Více

2.tisková zpráva

Daniela Vítová

29 Duben 2011

 

Od neděle 1. května se začínají prodávat vstupenky

Prostřednictvím www.plzenskavsupenka.cz si od 1. 5. mohou zájemci zakoupit vstupenky na 4. ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem. Tvůrci tentokrát postaví jeviště na zadním dvoře Courtyard by Marriott, kde na začátku července představí v premiéře Shakespearovu komedii Marná lásky snaha. Později se scéna přesune před Západočeské muzeum, kde zopakují úspěšnou loňskou inscenaci Král jelenem. V obou inscenacích se objeví herci plzeňských divadel, ale i tváře známé z pražských jevišť a televizních seriálů. Letos to budou mimo jiné Viktor Limr, Jana Bernášková, Kristýna Leichtová nebo Martin Hofmann.

Více

1.tisková zpráva

Daniela Vítová

07 Duben 2011

 

IV. ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem

 

William Shakespeare: Marná lásky snaha

premiéra: 1. 7. 2011 ve 20.30 za hotelem Courtyard by Marriott Plzeň
reprízy:    3. – 15. 7. ve 20.30 za hotelem Courtyard by Marriott Plzeň

Carlo Gozzi: Král jelenem

reprízy: 19.- 24. 7. 2010 ve 20.30 před Západočeským muzeem v Plzni, Kopeckého sady 2

Více