• 29/06-09/07/2015
  • 17/06-25/07/2015
  • 12/07-18/07/2015
  • dohráno
  • dohráno
  • dohráno
  • dohráno
  • Revizor
  • Don Juan

3.tisková zpráva

Daniela Vítová

28 Červen 2011

V pátek 1. 7. se v premiéře představí Shakespearova komedie Marná lásky snaha

Inscenaci umístil tým projektu Divadelní léto pod plzeňským nebem do zcela nového prostoru v historickém centru města – na zadní dvůr hotelu Courtyard by Marriott.

S výjimkou soboty 2. 7. se zde bude hrát každý večer až do 15. července, při nepříznivém počasí jsou pro diváky připraveny teplé deky a také pláštěnky. Pro mimořádné případy, kdy by představení nebylo možné uskutečnit, mají organizátoři v zásobě náhradní termín.

Režisérem představení je letos poprvé Michal Lang.

„Ve snaze o uměleckou pestrost jsme jako režiséra oslovili renomovaného divadelníka Michala Langa. Vilém Dubnička, který režíroval inscenace Divadelního léta v prvních třech ročnících, zůstává zodpovědným za celkovou uměleckou kvalitu projektu, v letošní premiérové inscenaci se ale představí i jako herec v hlavní roli krále navarského. S Michalem Langem, který je vedle režijní profese i zkušeným hudebníkem a bude tedy i autorem hudby, přichází další noví spolupracovníci – například výtvarník Tomáš Kypta, který je původem z Plzně," upozorňuje vedoucí projektu Marcela Mašínová.

Na jevišti se v Marné lásky snaze plzeňskému publiku představí Kristýna Leichtová, Viktor Limr, Jana Bernášková, Michal Štěrba, Radek Valenta, Lenka Ouhrabková a další.

Vstupenky

Vstupenky na Marnou lásky snahu, stejně jako na reprízy loňské inscenace Král jelenem (19. – 24. 7.) před Západočeským muzeem, je možné koupit prostřednictvím www.plzenskavstupenka.cz nebo přímo na hracím místě před každým představením vždy od 19:00.

Pořadatelem festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem je občanské sdružení PaNaMo, spolupořadateli město Plzeň a Divadlo Alfa.

Fototermín

Fotografovaní je možné po předchozí domluvě pouze v těchto termínech:

zkouška v úterý 28. 6. od 20:30

generálka ve středu 29. 6. od 20:30

V případě zájmu Vám materiály a fotografie zašleme e-mailem, případně Vám sdělíme další podrobnosti.

 

Tiskový servis: Daniela Vítová, mobil: 603 736 159, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

3.tisková zpráva ve formátu.doc ke stažení zde