• 29/06-09/07/2015
  • 17/06-25/07/2015
  • 12/07-18/07/2015
  • dohráno
  • dohráno
  • dohráno
  • dohráno
  • Revizor
  • Don Juan

4.tisková zpráva

Daniela Vítová

13 Červenec 2011

V Králi jelenem si letos zahrají Kamila Kikinčuková a Jana Zenáhlíková

Dvě nové alternace a jedno překvapení v nejoblíbenější scéně nabídnou reprízy loňské úspěšné inscenace Král jelenem, které se odehrají od 19. do 24. července před Západočeským muzeem v Plzni.

„Herečky Kristýna Hlaváčková a Marika Procházková se k nám letos nemohly připojit," vysvětluje režisér Krále jelenem Vilém Dubnička, „v roli Angely se proto představí Kamila Kikinčuková, která se tak setká na jevišti se svým otcem Pavlem Kikinčukem. Jako Clarice vystoupí Jana Zenáhlíková - ta s námi letos účinkuje i v Marné lásky snaze. Pro diváky, kteří už představení viděli vloni, jsme připravili malé překvapení ve scéně ‚lov na medvěda', které bych nerad prozradil předem."

Obsazení ostatních rolí zůstává stejné jako v loňském roce. V hlavní roli krále Derama se mohou diváci těšit na vynikajícího Zdeňka Rohlíčka, chybět nebude ani herec pražského Divadelního spolku Kašpar Martin Hofmann, z plzeňských herců Antonín Procházka ml., Štěpánka Křesťanová, Michal Štěrba a další.

Marná lásky snaha naposledy v pátek 15. 7.

Už jen pár posledních vstupenek zbývá v předprodeji na závěrečná představení Shakespearovy komedie Marná lásky snaha v režii Michala Langa. I přes chladnější počasí v prvním týdnu, diváci zachovali Divadelnímu létu přízeň. „I když představení nebyla úplně vyprodaná, diváci vždy zaplnili hlediště i v chladnějších a deštivých dnech. Proti nepřízni počasí je tradičně vybavujeme dekami a pláštěnkami," říká vedoucí projektu Marcela Mašínová. „Představení jsme museli zatím přerušit pouze v neděli 10. 7., kdy se strhla silná bouřka. Podle obecně uznávaných pravidel pro venkovní produkce se při odehrání 30 minut z představení vstupenky nevrací, my jsme však divákům nabídli možnost, aby se přišli na druhou polovinu představení dodívat jiný den.

S dosavadním průběhem Divadelního léta je spokojen i Vilém Dubnička, který letos vyměnil režisérské křeslo z předchozích tří ročníků za jednu z hlavních rolí v inscenaci Marná lásky snaha. „Prostor za hotelem Marriott je akusticky hodně náročný. Jsem proto velmi rád, že se nám ho podařilo zvládnout a diváci si mohou naplno užít gejzír slovních obratů a hříček z pera Williama Shakespeara."

Vstupenky

Vstupenky na Marnou lásky snahu, stejně jako na reprízy loňské inscenace Král jelenem před Západočeským muzeem, je možné koupit prostřednictvím www.plzenskavstupenka.cz, nebo přímo na hracím místě před každým představením vždy od 19:00 hod. (vždy pouze na dané představení).

V případě zájmu Vám materiály a fotografie zašleme e-mailem, případně Vám sdělíme další podrobnosti.

 

Tiskový servis: Daniela Vítová, 603 736 159, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

4.tisková zpráva ve formátu .doc ke stažení zde