• 29/06-09/07/2015
  • 17/06-25/07/2015
  • 12/07-18/07/2015
  • dohráno
  • dohráno
  • dohráno
  • dohráno
  • Revizor
  • Don Juan

5.tisková zpráva

Daniela Vítová

26 Červenec 2011

Divadelní léto letos navštívilo 6 000 diváků

V neděli 24. července skončil derniérou hry Král jelenem 4. ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem. Na dvě venkovní scény v centru Plzně, za hotel Courtyard by Marriott Plzeň a před Západočeské muzeum, přišlo na pět a půl tisíce diváků.

Od 1. do 15. července se hrála letošní novinka, Shakespearova komedie Marná lásky snaha v režii Michala Langa. Od 19. do 24. července si soubor složený z plzeňských a pražských profesionálních herců zopakoval inscenaci Král jelenem italského autora Carla Gozziho, která měla v režii Viléma Dubničky premiéru v loňském roce.

„Těší nás zájem diváků, kteří nám zachovali přízeň i přes chladnější a deštivé počasí," říká vedoucí projektu Marcela Mašínová. „Počet návštěvníků je o něco málo nižší než vloni, protože jsme naplánovali o jedno představení méně než v loňském roce a poté jsme ještě byli nuceni jedno představení úplně zrušit z důvodu celodenního silného deště. Na další představení se pak právě z důvodu nepříznivé předpovědi počasí dostavili jen skalní příznivci. Celkově jsme ale s návštěvností velmi spokojeni, zájem diváků nám dává naději, že Divadelní léto má pořád velký potenciál."

Jak se stalo tradicí, uvidí letošní premiérovou inscenaci Marná lásky snaha diváci i příští rok, při 5. ročníku Divadelního léta pod plzeňským nebem. Tvůrci hodlají i nadále zachovat princip inscenace ušité na míru vždy novému prostoru historického centra Plzně.

„Každý rok pozoruju diváky a zkoumám, co je baví, na co reagují, co zlepšit a jak je zase příští rok něčím překvapit. Budu na tom dělat celý rok, protože si cením jejich přízně a i já jim přízeň zachovám. Myslím, že mě něco napadá, ale to Vám ještě neprozradím," říká k budoucímu ročníku spoluautor celého projektu, režisér a herec Vilém Dubnička.

Dosavadní inscenace Divadelního léta pod plzeňským nebem:

2008: Molière: Don Juan, režie Vilém Dubnička, obsazení: Viktor Limr, Zdeněk Rohlíček, Jan Přeučil, Štěpánka Křesťanová, Antonín Procházka ml. a další

2009: N. V. Gogol: Revizor, režie: Vilém Dubnička, obsazení: Jan Zadražil, Martin Zahálka, Radek Valenta, Zorka Kostková, Viktor Limr a další

2010 C. Gozzi: Král jelenem, režie: Vilém Dubnička, obsazení: Zdeněk Rohlíček, Martin Hofmann, Pavel Kikinčuk, Štěpánka Křesťanová, Antonín Procházka ml., Michal Štěrba a další

2011 W. Shakespeare: Marná láska snaha, režie: Michal Lang, obsazení: Viktor Limr, Vilém Dubnička, Jana Bernášková, Lenka Ouhrabková, Jana Zenáhlíková, Radek Valenta, Petr Borovský a další.

V případě zájmu Vám materiály a fotografie zašleme e-mailem, případně Vám sdělíme další podrobnosti.

 

Tiskový servis: Daniela Vítová, 603 736 159, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

5.tisková zpráva ke stažení ve formátu.doc zde